Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

Bank Pekao S.A. Opole
50 1240 5178 1111 0010 3728 8021

Linki

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Aktualna liczba gości online: 2

Dzisiaj jest: 22.02.2020r.

XXII Światowy Dzień Chorego

Hasłem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Chorego jest: „Wiara i miłosierdzie: My także winniśmy oddać życie za braci” (1J3,16).
11 lutego o godz. 13.00 w kaplicy hospicjum odprawiona została msza św. w intencji chorych i ich rodzin, wolontariuszy oraz personelu medycznego. Eucharystia sprawowana była przez księdza kapelana Zbigniewa Paszkowskiego. Oprawa liturgiczna została zapewniona przez wspólnotę Marianek z kościoła parafialnego w Chróścicach pw. św. Jadwigi pod opieką siostry Natalii, pani katechetki Moniki Marszałek i pani Dominiki Soboty oraz przy wsparciu rodziców. Po mszy św. nasi goście odwiedzili chorych przy łóżkach wręczając specjalnie przygotowane na tę okazję drobne prezenty, śpiewając przy tym piękne pieśni, które dostarczyły słuchającym wielu wzruszeń.
Obchody Światowego Dnia Chorego są dobrą sposobnością aby uwrażliwiać wszystkich ludzi na potrzeby cierpiących i przypominać o godności i wielkiej wartości człowieka chorego. Orędzie Ojca Świętego Franciszka przypomina nam i broni prawa do życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Ewangelia obliguje nas, ludzi wierzących w Chrystusa, do ochrony zdrowia i życia ludzkiego.

Opr. Grzegorz Węsiora

 

Kolędowanie

W okresie poświątecznym przybyły do nas z kolędami dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Chróścicach pod opieką siostry Fides i Eliaszy oraz pań. Po raz kolejny młodzi artyści obdarowali nas wspaniałymi kolędami i pastorałkami. Zachwycili nas pięknym i jednocześnie profesjonalnym wykonaniem.
Odwiedził nas również chór z parafii pw. Św. Michała ze Starych Siołkowic, który wykonał szereg pięknych kolęd. Niedawno powołany do istnienia chór prowadzony jest przez ks. Jerzego Kowolika.
Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi mili goście odwiedzą nas ponownie a wspólne kolędowanie stanie się tradycją naszego hospicjum oraz chwilą zapomnienia dla chorych w ich cierpieniu.
Wszystkim naszym wykonawcom za piękne przeżycia i szczere wzruszenie serdecznie dziękujemy.

Opr. Grzegorz Węsiora.

Zapraszamy do lektury:
http://opole.gosc.pl/doc/1840176.Gwiazdka-noworoczna

http://staresiolkowice.pl/pacjenci-hospicjum-sa-naszymi-mieszkancami/

 

 

10-lecie

Centrum Opieki Paliatywnej Caritas Diecezji Opolskiej

w Starych Siołkowicach

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w festynie z okazji 10. rocznicy utworzenia i poświęcenia naszej placówki.

W niedzielę 9 czerwca 2013 r. od godz. 14.00

w namiocie biesiadnym na terenie Centrum Opieki Paliatywnej przy ul. Piastowskiej 26 w Starych Siołkowicach wystąpią dla Państwa liczne lokalne zespoły artystyczne.
Przygotowane będą stoiska gastronomiczne z kawą, ciastem, napojami, lodami, grochówką, bigosem i przekąskami z grilla oraz stoiska z rękodziełem podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci.

Zapraszamy wszystkich w niedzielne popołudnie do siołkowickiego hospicjum.

 

 

IV Koncert Charytatywny: Dzielmy się miłością

Blisko 200 osób przybyło w niedzielne popołudnie 24. lutego br. do sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 w Dębskiej Kuźni, aby uczestniczyć w IV Koncercie Charytatywnym „Dzielmy się miłością”. Dochód z koncertu przeznaczony był dla Centrum Opieki Paliatywnej Caritas w Starych Siołkowicach. „Akwarium Caritas zawstydza dorosłych i daje przykład do naśladowania” – tak ocenił ideę koncertu podjętą przez miejscowe Szkolne Koło Caritas, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej ks. dr Arnold Drechsler.

Kilkumiesięczne przygotowania młodych ludzi, doprowadziły do niezwykle bogatego artystycznie wydarzenia. Tym ważniejszego, że jego celem była pomoc placówce, która towarzyszy ludziom w godnym rozstaniu się z ziemskim życiem. Publiczność koncertu stanowili ludzie dobrej woli, którzy nie szczędzili serca dla celu spotkania. Przedstawiciele miejscowych władz samorządowych, księża, grono pedagogiczne, uczniowie, ludzie kultury, przedsiębiorcy i mieszkańcy Dębskiej Kuźni swoją liczną obecnością opowiedzieli się jednoznacznie za autorytetem człowieka nieuleczalnie chorego.

Sześć zespołów wokalnych, instrumentalnych, tanecznych i baletowych zaprezentowało swoje umiejętności dostarczając publiczności artystycznych uniesień. Przy słodkim poczęstunku z kawą licytowano wiele zaproszeń, upominków i kwiatów. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się prelicytowana już od 4 lutego koszulka klubowa z dedykacją i autografem pana Jakuba Błaszczykowskiego. Ten cenny prezent, zawodnik Borussi Dortmund przekazał na licytację za pośrednictwem kapelana sportu naszej diecezji ks. dra hab. Jerzego Kostorza. Nabywca słynnej, żółtej koszulki z numerem 16, przekazał na rzecz hospicjum 1.250 zł. Dodatkową atrakcją koncertu była obecność pana Dawida Błaszczykowskiego, brata Jakuba. Asystent trenera Rakowa Częstochowa prowadził licytację koszulki i osobiście wręczył ją zwycięzcy. Przywiózł ze sobą także trofeum młodszego brata, wierną replikę pucharu niemieckiej ligi, który piłkarze Borussii Dortmund zdobyli w 2012 roku. Pozowaniu do zdjęć nie było końca.

To starannie przygotowane i sprawnie przeprowadzone artystyczno-sportowe wydarzenie, ukazało potencjał i talenty młodych ludzi, którzy potrafią wznieść się ponad oferowane dziś powszechnie wzory zachowania. „Wzruszenie ogarnia człowieka, kiedy widzi tych młodych uczniów, ich nauczycieli, władze samorządowe i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy dołączają do strumienia pomocy dla Hospicjum Caritas, które przez prawie 10 lat otoczyło najgodniejszymi warunkami leczniczymi i mieszkalnymi dwa tysiące osób” – powiedział ks. Drechsler. Łącznie dochód z koncertu wyniósł 4.754 złotych.

Caritas Diecezji Opolskiej dziękuje organizatorom koncertu, artystom i uczestniczącej publiczności za ofiarne, odważne i radosne świadectwo miłości do cierpiących i umierających pacjentów Centrum Opieki Paliatywnej w St. Siołkowicach. Niech entuzjazm, który wypełnił serca autorów koncertu, przydaje im skrzydeł do kolejnych cennych inicjatyw.

opr. Artur Wilpert

 

O IV Charytatywnym Koncercie na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach ukazały się również artykuły w Nowej Trybunie Opolskiej (więcej...), Gościu Niedzielnym (więcej...) oraz na stronie internetowej Gminy Chrząstowice (więcej...). Zapraszamy do lektury.

 

 

Niecodzienny jubileusz!

Dnia 13.02.2013 r. pan Józef Witek, świętował w naszym Centrum Opieki Paliatywnej niecodzienną i doniosłą uroczystość – jubileusz 100 – nych urodzin. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Pan Józef przeżył cały wiek, doświadczył trudów i radości z nim związanych.

Okolicznościowe urodzinowe spotkanie odbyło się w Starych Siołkowicach 10.02.2013 r. W jubileuszu udział wzięła najbliższa rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i zaproszeni goście.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu, życzymy dużo zdrowia i miłości a nade wszystko opieki Bożej.

 

W Gościu Niedzielnym pojawił się artykuł o jubileuszu 100-lat pana Józefa "Z życzeniami 200-lat". Zapraszamy do lektury.(więcej...)

 

XXI Światowy Dzień Chorego

W uroczystość Matki Bożej z Lourdes – w Kościele katolickim po raz XXI obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W tym roku towarzyszy mu hasło „Idź, i ty czyń podobnie!”. Przywołuje ono biblijną przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, stając się zachętą skierowaną do każdego z nas indywidualnie.

Już tradycyjnie z tej okazji 11 lutego br. odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. kapelan Zbigniew Paszkowski, animowana muzycznie i słownie przez młodzież ze wspólnoty „Marianek” z Chróścic pod kierunkiem s. Marioli Lazik.

Ponadto gościliśmy tego dnia w hospicjum księży diakonów z Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu z ks. dr Arnoldem Drechslerem Dyrektorem Caritas Diecezji Opolskiej. Poprzez piękny śpiew i rozmowy ubogacili popołudnie pacjentów, a ich dźwięczny głos dotarł do każdego chorego. Nie zabrakło również czasu na rozmowę i refleksję o sytuacji ludzi chorych we współczesnym świecie i odpowiedzialności całego Kościoła za ich los.

Opr. Grzegorz Węsiora