Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

Bank Pekao S.A. Opole
50 1240 5178 1111 0010 3728 8021

Linki

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Aktualna liczba gości online: 2

Dzisiaj jest: 22.02.2020r.

Dzień Chorego w naszym Centrum

W sobotę, 11 lutego br., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodziliśmy XX Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji 10 lutego odbyła się Msza św., której przewodniczył ks. kapelan Zbigniew Paszkowski, animowana muzycznie i słownie przez młodzież ze wspólnoty „Marianek” z Chróścic pod kierunkiem s. Marioli Lazik oraz wolontariuszy z gimnazjum ze Starych Siołkowic. Po Mszy św. odbyło się spotkanie młodzieży z chorymi, które „osłodzone” zostało kawałkami pysznego ciasta przygotowanego przez naszych drogich gości.

Natomiast 11 lutego odbyła się uroczysta Eucharystia z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. „Poprzez namaszczenie chorych, któremu towarzyszy modlitwa prezbiterów, cały Kościół poleca chorych Panu cierpiącemu i uwielbionemu, aby On ulżył ich udrękom i ich uzdrowił, a wręcz wzywa ich do duchowego jednoczenia się z męką i śmiercią Chrystusa, by w ten sposób przyczyniali się do dobra ludu Bożego” (Orędzie Ojca Świętego na XX Światowy Dzień Chorego - 11 lutego 2012r.).

Łączymy się ze wszystkimi chorymi, którzy przebywają w naszym Centrum Opieki Paliatywnej, przyjmując każdego pacjenta słabego i chorego z chrześcijańską wrażliwością i miłością.

Tym zaś, którzy pracują w służbie zdrowia jak również rodzinom, wolontariuszom, którzy wychodzą naprzeciw człowiekowi cierpiącemu serdecznie dziękujemy. Dzięki postawie miłości stajemy się osobami, które uczestniczą w procesie uzdrawiania: „bym opatrywał rany serc złamanych” (Iz 61,1).

opr. Grzegorz Węsiora

 

Jezus przyszedł…


Dnia 13 stycznia br. w Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach o godzinie 10.30 uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjalnej, z Chróścic wystawili Jasełka. Inscenizacja została przygotowana przez siostrę Mariolę i siostrę Eliaszę ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanej oraz nauczycieli, którzy byli wspierani przez rodziców młodych artystów.
Zaproszeni aktorzy wspaniale przygotowali się do swoich ról, aby jak najlepiej przedstawić naszym pacjentom z hospicjum oraz podopiecznym z Warsztatów Terapii Zajęciowej tajemnicę Bożego Narodzenia.
Serdecznie dziękujemy za chwile zadumy i wzruszenia, jakich nam dostarczono przez możliwość powtórnego przeżywania przyjścia Pana Jezusa na ziemię.

Opr. Grzegorz Węsiora

 

Choinki

Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez choinki. Zielone drzewko, przystrojone błyszczącymi ozdobami tworzy magię tych Świąt. Także w naszym hospicjum 15.12.2011r. stanęły choinki. Na każdym piętrze oraz w kaplicy ustawiono piękne, duże drzewka. Zaangażowane w ubieranie choinek były dziewczyny z gimnazjum w Starych Siołkowicach, które poświęciły się temu z wielkim zapałem i radością.
Migoczące światełka, błyszczące bombki i inne ozdoby zawisły na drzewkach i teraz cieszą wszystkich swoim pięknem. Dzięki nim można poczuć, że Święta są już blisko.


opr. Anna Kurpierz

 

Koncert

W dniu 16.11.2011r. w Centrum Opieki Paliatywnej gościliśmy zespół instrumentalny pod nazwą "Wędrowna Pracownia Muzyczna". Koncert zorganizowany został przez Towarzystwo Muzyczne - Opole, a jego wykonawcami byli: Pani Maria Ołdak - skrzypce oraz Pan Dominik Zabłocki - fortepian. Cały projekt sfinansowany został ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego.

Podczas koncertu pacjenci  naszego hospicjum oraz zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać dziewięciu wspaniałych kompozycji, którymi były: "Donkey Doodley" - Williama Krolla, "It's peaceful here" - Sergiusza Rachmaninowa, "Mały wiedeński marsz","Cierpienia miłości" i "Synkopy" - Fritza Kreislera, "Mały biały osiołek"- Jacquesa Iberta, a także "Pieśń dnia", "Pieśń nocy" oraz "Pozdrowienia miłości"- Edwarda Elgara.

Muzyka, której w wirtuozowskim wykonaniu naszych gości mogliśmy wysłuchać sprawiła, że przez chwilę znaleźliśmy się w innym "miejscu", z dala od naszych cierpień i codziennych trosk. Wychodząc z koncertu czuliśmy się jakby lżejsi i lepsi. No cóż, od dawna wiadomo, że MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE.

Dziękujemy z całego serca organizatorom i wykonawcom za tak wspaniałą inicjatywę i za wrażenia artystyczne, które na długo pozostaną z nami.

opr. Grzegorz Węsiora

 

Chodź, pomaluj nasz świat

Nic tak nie ożywia wnętrza jak kolory. Za pomocą dostępnych na rynku farb pan Krzysztof zmienia nie do poznania wygląd naszych ścian. Parę pociągnięć pędzla i pomieszczenia nabierają nowego blasku.
Odbywa się również gruntowne czyszczenie wykładzin, dzięki czemu pokoje stają się piękniejsze, a naszym pacjentom mieszka się w nich dużo przyjemniej.
Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć naszą pracę finansowo, będziemy bardzo wdzięczni.


Grzegorz Węsiora
kierownik ds. administracyjno-organizacyjnych

 

24 godzinna opieka i leczenie ciężko chorych pacjentów

Zapraszamy do współpracy wszystkich lekarzy opiekujących się chorymi w tak zwanej fazie terminalnej chorób wykazanych przez NFZ jako tych, które kwalifikują się do leczenia w Hospicjum Stacjonarnym. Są to następujące schorzenia:

  1. Nowotwory
  2. Następstwa chorób zapalnych ośrodkowego układu nerwowego
  3. Choroby wywołane przez wirus ludzki upośledzenia odporności (HIV)
  4. Układowe zaniki pierwotne zajmujące ośrodkowy układ nerwowy
  5. Kardiomiopatie
  6. Niewydolność oddechowa niesklasyfikowana gdzie indziej
  7. Owrzodzenie odleżynowe

 

Więcej…