Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

Bank Pekao S.A. Opole
50 1240 5178 1111 0010 3728 8021

Linki

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Aktualna liczba gości online: 2

Dzisiaj jest: 18.03.2018r.

Rusza najbardziej popularna kościelna akcja pomocy.

XXI Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przypada w roku jubileuszowym, w którym Caritas Diecezji Opolskiej obchodzi 25. lecie swojej działalności. Opolska Caritas uczestnicy w Wigilijnym Dziele od samego początku. Cieszy nas świadomość, że pomimo upływającego czasu i sytuacji demograficznej jaka panuje w naszej diecezji, ilość rozprowadzanych świec utrzymuje się na stałym poziomie i przekracza 80 tysięcy.

Zapewne składają się na to wymowa duchowa i przesłanie religijne wigilijnej świecy, powściągliwa promocja i kampania reklamowa Dzieła, zaufanie wiernych do instytucji i wolontariuszy Caritas, a także autorytet duszpasterzy oraz pośrednictwo parafii.
Środki pozyskane z Wigilijnego Dzieła zostaną przeznaczone w części na organizację wypoczynku letniego dla dzieci z ubogich rodzin, a w drugiej części na dofinansowanie projektów dla dzieci organizowanych przez Parafialne Zespoły Caritas. Regulamin przyznawania dotacji i sposób ich rozliczenia zostanie podany do wiadomości Parafialnych Zespołów Caritas i umieszczony na stronach www.caritas.diecezja.opole.pl w marcu 2015 roku.
Caritas Diecezji Opolskiej przygotowała 18 tysięcy dużych świec oraz 63 tysiące małych. Nabywając świece wierni składają ofiary w wysokości 12 zł. za dużą i 5 zł. za małą. Kwota 50 groszy z każdej świecy pozostaje do dyspozycji Parafialnego Zespołu Caritas i zostanie wykorzystana na pomoc dzieciom świadczoną w parafiach. 10 gr. z każdej świecy trafi do dzieci w najuboższych krajach świata za pośrednictwem Caritas Polskiej.
Zachęcamy wszystkich do nabywania wigilijnych świec i korzystania z okazji do dobroczynności. W ubiegłym roku z Wigilijnego Dzieła sfinansowano wypoczynek wakacyjny dla 336 dzieci.

Ks. dr Arnold Drechsler
Dyr. Caritas Diecezji Opolskiej

 

 

Trzy studentki Uniwersytetu Opolskiego

Nazywamy się Żaneta Wiora, Żaneta Pluta i Joanna Gacka. Jesteśmy studentkami Uniwersytetu Opolskiego, studiujemy pracę socjalną na III roku. W ramach Projektu Naukowego postanowiłyśmy wesprzeć Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach, zdobywając pieniądze na zakup sprzętu medycznego, niezbędnego w leczeniu hospicyjnym.

Szanowni Państwo,
dzięki waszej hojności i życzliwości cel naszego projektu został zrealizowany. Uzyskałyśmy 10.942,81 zł. Ta kwota pozwoliła na wyposażenie Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach w dwie nowe pompy infuzyjne, elektryczny podnośnik, rolki do przesuwania pacjentów, dwa ciśnieniomierze, drabinkę do podciągania oraz niezbędne lekarstwa.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania panu kierownikowi Grzegorzowi Węsiorze za pomoc w przeprowadzeniu projektu i udzielone wsparcie. Księdzu Arnoldowi Drechslerowi, Dyrektorowi Caritas Diecezji Opolskiej za współpracę oraz przyjęcie nas do grona wolontariuszy Caritas. Następnie wszystkim mieszkańcom parafii Dobrzeń Wielki na czele z księdzem proboszczem Janem Polokiem i wikarym Tadeuszem Dziedzicem, wiernym parafii Kup z księdzem proboszczem Andrzejem Ogasą, a także Ojcu Hubertowi przełożonemu Kościoła  Franciszkanów w Opolu. Słowa wdzięczności kierujemy również do prezesa firmy PKS Cargo pana Norberta Lepicha, Salonu Fryzur MARGO pani Małgorzaty Jędrzejko oraz właścicielki Zakładu Usługowo–Handlowego Narok Term Tere pani Teresy Krause-Ofiera. Dziękujemy także osobie prywatnej pani Elżbiecie Smandzik. Państwa wspaniałomyślna pomoc umożliwiła nam zrealizowanie naszych zamierzeń.
opr. Żaneta Wiora, Żaneta Pluta, Joanna Gacka.

Podziękowanie
p. mgra Grzegorza Węsiory, kierownika Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach
Składam serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję zbierania pieniędzy na zakup sprzętu medycznego i leków, niezbędnych w leczeniu hospicyjnym. Zebrana kwota w wysokości 10.942,81 zł. została przekazana naszemu Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach przez trzy studentki Uniwersytetu Opolskiego Żanetę Wiorę, Żanetę Plutę i Joannę Gacka. Wyrażam wdzięczność organizatorkom zbiórki oraz wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wzięli udział w szlachetnej inicjatywie, niosącej pomoc pacjentom naszego hospicjum.

 

 

Więcej…

 

Wolontariusze „na szóstkę”

A dlaczego „na szóstkę”? Otóż właśnie dlatego, że z uwagi na rozpoczęte ferie zimowe uczniowie nie mieli obowiązku poświęcać swego wolnego czasu, by przyjechać o godzinie 10.00 do Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach. Mimo tego pojawili się, bo odczuli potrzebę serca służby drugiemu człowiekowi.
Dnia 18-tego lutego 2014 roku „szóstkowi” wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Publicznym Gimnazjum w Starych Siołkowicach: Julia Kania, Paulina Kociok, Susanna Pampuch, Szymon Hodana oraz Robert Marguła wraz z opiekunką panią Zuzanną Halupczok odwiedzili podopiecznych COP w Starych Siołkowicach z okazji Dnia Chorego. W związku z czym, w kaplicy hospicjum została odprawiona msza święta pod przewodnictwem księdza Zbigniewa Paszkowskiego, w której czynnie uczestniczyli wolontariusze. Swoją obecnością uraczył nas również pan Grzegorz Węsiora, który jest kierownikiem tutejszego hospicjum. Po mszy św. młodzież zaprezentowała program słowno-muzyczny poświęcony wszystkim chorym przebywającym w hospicjum. Transmisję mszy św. i nabożeństwa pacjenci śledzili w swoich pokojach na ekranach telewizyjnych.
Po wspólnych rozważaniach, modlitwie i  śpiewie ks. Zbyszek towarzyszył wolontariuszom w spotkaniach z chorymi. Życzliwość, uśmiech i otwarte serce ks. Zbyszka dały się odczuć każdemu. Chorzy cieszyli się z widoku młodych ludzi, rozmów z nimi oraz z ofiarowanych im wiosennych kwiatów: hiacyntów i żonkili, jak również z soczystych jabłek i mandarynek.
Wolontariusze „na szóstkę” zabrali ze sobą z pewnością coś więcej niż ofiarowali chorym. Ich posługa była bezcenna. Dziękujemy im za to!

 

 

XXII Światowy Dzień Chorego

Hasłem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Chorego jest: „Wiara i miłosierdzie: My także winniśmy oddać życie za braci” (1J3,16).
11 lutego o godz. 13.00 w kaplicy hospicjum odprawiona została msza św. w intencji chorych i ich rodzin, wolontariuszy oraz personelu medycznego. Eucharystia sprawowana była przez księdza kapelana Zbigniewa Paszkowskiego. Oprawa liturgiczna została zapewniona przez wspólnotę Marianek z kościoła parafialnego w Chróścicach pw. św. Jadwigi pod opieką siostry Natalii, pani katechetki Moniki Marszałek i pani Dominiki Soboty oraz przy wsparciu rodziców. Po mszy św. nasi goście odwiedzili chorych przy łóżkach wręczając specjalnie przygotowane na tę okazję drobne prezenty, śpiewając przy tym piękne pieśni, które dostarczyły słuchającym wielu wzruszeń.
Obchody Światowego Dnia Chorego są dobrą sposobnością aby uwrażliwiać wszystkich ludzi na potrzeby cierpiących i przypominać o godności i wielkiej wartości człowieka chorego. Orędzie Ojca Świętego Franciszka przypomina nam i broni prawa do życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Ewangelia obliguje nas, ludzi wierzących w Chrystusa, do ochrony zdrowia i życia ludzkiego.

Opr. Grzegorz Węsiora

 

Kolędowanie

W okresie poświątecznym przybyły do nas z kolędami dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP w Chróścicach pod opieką siostry Fides i Eliaszy oraz pań. Po raz kolejny młodzi artyści obdarowali nas wspaniałymi kolędami i pastorałkami. Zachwycili nas pięknym i jednocześnie profesjonalnym wykonaniem.
Odwiedził nas również chór z parafii pw. Św. Michała ze Starych Siołkowic, który wykonał szereg pięknych kolęd. Niedawno powołany do istnienia chór prowadzony jest przez ks. Jerzego Kowolika.
Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi mili goście odwiedzą nas ponownie a wspólne kolędowanie stanie się tradycją naszego hospicjum oraz chwilą zapomnienia dla chorych w ich cierpieniu.
Wszystkim naszym wykonawcom za piękne przeżycia i szczere wzruszenie serdecznie dziękujemy.

Opr. Grzegorz Węsiora.

Zapraszamy do lektury:
http://opole.gosc.pl/doc/1840176.Gwiazdka-noworoczna

http://staresiolkowice.pl/pacjenci-hospicjum-sa-naszymi-mieszkancami/

 

 

10-lecie

Centrum Opieki Paliatywnej Caritas Diecezji Opolskiej

w Starych Siołkowicach

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w festynie z okazji 10. rocznicy utworzenia i poświęcenia naszej placówki.

W niedzielę 9 czerwca 2013 r. od godz. 14.00

w namiocie biesiadnym na terenie Centrum Opieki Paliatywnej przy ul. Piastowskiej 26 w Starych Siołkowicach wystąpią dla Państwa liczne lokalne zespoły artystyczne.
Przygotowane będą stoiska gastronomiczne z kawą, ciastem, napojami, lodami, grochówką, bigosem i przekąskami z grilla oraz stoiska z rękodziełem podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci.

Zapraszamy wszystkich w niedzielne popołudnie do siołkowickiego hospicjum.