Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

Bank Pekao S.A. Opole
50 1240 5178 1111 0010 3728 8021

Linki

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Aktualna liczba gości online: 2

Dzisiaj jest: 22.06.2021r.

Słowo z okazji powstania strony internetowej Centrum

Szanowni Państwo, Drodzy Goście,

z radością i wdzięcznością, zwłaszcza wobec kilku osób dobrej woli na czele z p. mgrem Grzegorzem Węsiorą, należy powitać inicjatywę utworzenia strony internetowej Centrum Opieki Paliatywnej Caritas Diecezji Opolskiej w Starych Siołkowicach.

 

Jest to znaczący moment w propagowaniu tego fragmentu duszpasterstwa diecezjalnego jakim jest opieka nad ludźmi nieuleczalnie chorymi i znajdującymi się w końcowej fazie życia. Jest to także konkretny gest potwierdzający prawo do obecności człowieka cierpiącego i umierającego w cyberprzestrzeni. Co prawda, jak zaznaczył papież Benedykt XVI w encyklice Caritas in veritate, społeczeństwo coraz bardziej zglobalizowane, także skomunikowane, zbliża nas ale nie czyni nas braćmi, niemniej jednak Internet stwarza sposobność przybliżania problemów, z którymi borykają się osoby zepchnięte przez swoją chorobę na margines społeczny, tym środowiskom, które na co dzień nie mają z nimi styczności. Strona internetowa hospicjum będzie dawała odwiedzającym możliwość znale-zienia tych wiadomości i wartości, których tzw. sielskie i beztroskie życie nie przynosi. Życie przesłonięte tajemnicą cierpienia i umierania, nie traci wszak swojej wartości, ale może jej dopiero nabierać.

Życzymy redaktorom strony oraz odwiedzającym ją internautom, aby treści na niej  zamieszczane przyczyniały się do budowania autorytetu ludzi cierpiących i umierających; aby pobudzały do większej solidarności i lepszej opieki nad nimi. Niech publikowane zdjęcia i słowa przyczynią się do wzrostu świadomości, że życie ludzkie gdy jest bezbronne i gaśnie, wymaga szczególnego wsparcia, także ze strony odpowiedzialnych instytucji publicznych.

ks. dr Arnold Drechsler
dyr. Caritas Diecezji Opolskiej