Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

Bank Pekao S.A. Opole
50 1240 5178 1111 0010 3728 8021

Linki

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Aktualna liczba gości online: 3

Dzisiaj jest: 27.01.2021r.

24 godzinna opieka i leczenie ciężko chorych pacjentów

Zapraszamy do współpracy wszystkich lekarzy opiekujących się chorymi w tak zwanej fazie terminalnej chorób wykazanych przez NFZ jako tych, które kwalifikują się do leczenia w Hospicjum Stacjonarnym. Są to następujące schorzenia:

  1. Nowotwory
  2. Następstwa chorób zapalnych ośrodkowego układu nerwowego
  3. Choroby wywołane przez wirus ludzki upośledzenia odporności (HIV)
  4. Układowe zaniki pierwotne zajmujące ośrodkowy układ nerwowy
  5. Kardiomiopatie
  6. Niewydolność oddechowa niesklasyfikowana gdzie indziej
  7. Owrzodzenie odleżynowe

 

Jednocześnie przypominamy, że faza terminalna choroby to okres choroby po zakończonej diagnostyce i leczeniu przyczynowym i taki okres, który daje nasilenie różnych objawów wynikających z postępu i nieodwracalności procesu chorobowego a objawy te pozostają w związku ze schorzeniem podstawowym lub jego leczeniem.
Wymagane dokumenty do przyjęcia pacjenta do Hospicjum Stacjonarnego to właśnie zaświadczenie o fazie terminalnej schorzenia (o którym, lekarze często zapominają) oraz skierowanie z rozpoznaniem, zatytułowane: Centrum Opieki Paliatywnej – Hospicjum Stacjonarne.
W Centrum Opieki Paliatywnej mieści się także 12 osobowy Zakład Opieki Leczniczej, do którego mogą być kierowani chorzy niezależnie od jednostki chorobowej, ale wymagajacy dalszego leczenia, rehabilitacji i opieki 24 godzinnej, niepełnosprawni, którzy nie przekraczają 40 punktów w skali sprawności w/g Barthel.
Do Zakładu Opieki Leczniczej (ZOL) wymagane jest także skierowanie zatytułowane Centrum Opieki Paliatywnej – ZOL oraz wypełnienie dokumentacji. Odpowiednie dokumenty można znaleźć na stronie Centrum www.cop-siolkowice.com.pl. Wypełnienie i załączenie wymienionej dokumentacji jest warunkiem wpisania chorego na listę oczekujących do przyjęcia, do ZOL.

opr. p. lek.med. Małgorzata Zaryczańska - kierownik ds. medycznych