Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

Bank Pekao S.A. Opole
50 1240 5178 1111 0010 3728 8021

Linki

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Aktualna liczba gości online: 2

Dzisiaj jest: 27.01.2021r.

Dzień Chorego w naszym Centrum

W sobotę, 11 lutego br., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodziliśmy XX Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji 10 lutego odbyła się Msza św., której przewodniczył ks. kapelan Zbigniew Paszkowski, animowana muzycznie i słownie przez młodzież ze wspólnoty „Marianek” z Chróścic pod kierunkiem s. Marioli Lazik oraz wolontariuszy z gimnazjum ze Starych Siołkowic. Po Mszy św. odbyło się spotkanie młodzieży z chorymi, które „osłodzone” zostało kawałkami pysznego ciasta przygotowanego przez naszych drogich gości.

Natomiast 11 lutego odbyła się uroczysta Eucharystia z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. „Poprzez namaszczenie chorych, któremu towarzyszy modlitwa prezbiterów, cały Kościół poleca chorych Panu cierpiącemu i uwielbionemu, aby On ulżył ich udrękom i ich uzdrowił, a wręcz wzywa ich do duchowego jednoczenia się z męką i śmiercią Chrystusa, by w ten sposób przyczyniali się do dobra ludu Bożego” (Orędzie Ojca Świętego na XX Światowy Dzień Chorego - 11 lutego 2012r.).

Łączymy się ze wszystkimi chorymi, którzy przebywają w naszym Centrum Opieki Paliatywnej, przyjmując każdego pacjenta słabego i chorego z chrześcijańską wrażliwością i miłością.

Tym zaś, którzy pracują w służbie zdrowia jak również rodzinom, wolontariuszom, którzy wychodzą naprzeciw człowiekowi cierpiącemu serdecznie dziękujemy. Dzięki postawie miłości stajemy się osobami, które uczestniczą w procesie uzdrawiania: „bym opatrywał rany serc złamanych” (Iz 61,1).

opr. Grzegorz Węsiora