Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

Bank Pekao S.A. Opole
50 1240 5178 1111 0010 3728 8021

Linki

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Aktualna liczba gości online: 1

Dzisiaj jest: 10.07.2020r.

IV Koncert Charytatywny: Dzielmy się miłością

Blisko 200 osób przybyło w niedzielne popołudnie 24. lutego br. do sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 w Dębskiej Kuźni, aby uczestniczyć w IV Koncercie Charytatywnym „Dzielmy się miłością”. Dochód z koncertu przeznaczony był dla Centrum Opieki Paliatywnej Caritas w Starych Siołkowicach. „Akwarium Caritas zawstydza dorosłych i daje przykład do naśladowania” – tak ocenił ideę koncertu podjętą przez miejscowe Szkolne Koło Caritas, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej ks. dr Arnold Drechsler.

Kilkumiesięczne przygotowania młodych ludzi, doprowadziły do niezwykle bogatego artystycznie wydarzenia. Tym ważniejszego, że jego celem była pomoc placówce, która towarzyszy ludziom w godnym rozstaniu się z ziemskim życiem. Publiczność koncertu stanowili ludzie dobrej woli, którzy nie szczędzili serca dla celu spotkania. Przedstawiciele miejscowych władz samorządowych, księża, grono pedagogiczne, uczniowie, ludzie kultury, przedsiębiorcy i mieszkańcy Dębskiej Kuźni swoją liczną obecnością opowiedzieli się jednoznacznie za autorytetem człowieka nieuleczalnie chorego.

Sześć zespołów wokalnych, instrumentalnych, tanecznych i baletowych zaprezentowało swoje umiejętności dostarczając publiczności artystycznych uniesień. Przy słodkim poczęstunku z kawą licytowano wiele zaproszeń, upominków i kwiatów. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się prelicytowana już od 4 lutego koszulka klubowa z dedykacją i autografem pana Jakuba Błaszczykowskiego. Ten cenny prezent, zawodnik Borussi Dortmund przekazał na licytację za pośrednictwem kapelana sportu naszej diecezji ks. dra hab. Jerzego Kostorza. Nabywca słynnej, żółtej koszulki z numerem 16, przekazał na rzecz hospicjum 1.250 zł. Dodatkową atrakcją koncertu była obecność pana Dawida Błaszczykowskiego, brata Jakuba. Asystent trenera Rakowa Częstochowa prowadził licytację koszulki i osobiście wręczył ją zwycięzcy. Przywiózł ze sobą także trofeum młodszego brata, wierną replikę pucharu niemieckiej ligi, który piłkarze Borussii Dortmund zdobyli w 2012 roku. Pozowaniu do zdjęć nie było końca.

To starannie przygotowane i sprawnie przeprowadzone artystyczno-sportowe wydarzenie, ukazało potencjał i talenty młodych ludzi, którzy potrafią wznieść się ponad oferowane dziś powszechnie wzory zachowania. „Wzruszenie ogarnia człowieka, kiedy widzi tych młodych uczniów, ich nauczycieli, władze samorządowe i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy dołączają do strumienia pomocy dla Hospicjum Caritas, które przez prawie 10 lat otoczyło najgodniejszymi warunkami leczniczymi i mieszkalnymi dwa tysiące osób” – powiedział ks. Drechsler. Łącznie dochód z koncertu wyniósł 4.754 złotych.

Caritas Diecezji Opolskiej dziękuje organizatorom koncertu, artystom i uczestniczącej publiczności za ofiarne, odważne i radosne świadectwo miłości do cierpiących i umierających pacjentów Centrum Opieki Paliatywnej w St. Siołkowicach. Niech entuzjazm, który wypełnił serca autorów koncertu, przydaje im skrzydeł do kolejnych cennych inicjatyw.

opr. Artur Wilpert

 

O IV Charytatywnym Koncercie na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach ukazały się również artykuły w Nowej Trybunie Opolskiej (więcej...), Gościu Niedzielnym (więcej...) oraz na stronie internetowej Gminy Chrząstowice (więcej...). Zapraszamy do lektury.