Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

Bank Pekao S.A. Opole
50 1240 5178 1111 0010 3728 8021

Linki

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Aktualna liczba gości online: 2

Dzisiaj jest: 22.06.2021r.

Wolontariusze „na szóstkę”

A dlaczego „na szóstkę”? Otóż właśnie dlatego, że z uwagi na rozpoczęte ferie zimowe uczniowie nie mieli obowiązku poświęcać swego wolnego czasu, by przyjechać o godzinie 10.00 do Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach. Mimo tego pojawili się, bo odczuli potrzebę serca służby drugiemu człowiekowi.
Dnia 18-tego lutego 2014 roku „szóstkowi” wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Publicznym Gimnazjum w Starych Siołkowicach: Julia Kania, Paulina Kociok, Susanna Pampuch, Szymon Hodana oraz Robert Marguła wraz z opiekunką panią Zuzanną Halupczok odwiedzili podopiecznych COP w Starych Siołkowicach z okazji Dnia Chorego. W związku z czym, w kaplicy hospicjum została odprawiona msza święta pod przewodnictwem księdza Zbigniewa Paszkowskiego, w której czynnie uczestniczyli wolontariusze. Swoją obecnością uraczył nas również pan Grzegorz Węsiora, który jest kierownikiem tutejszego hospicjum. Po mszy św. młodzież zaprezentowała program słowno-muzyczny poświęcony wszystkim chorym przebywającym w hospicjum. Transmisję mszy św. i nabożeństwa pacjenci śledzili w swoich pokojach na ekranach telewizyjnych.
Po wspólnych rozważaniach, modlitwie i  śpiewie ks. Zbyszek towarzyszył wolontariuszom w spotkaniach z chorymi. Życzliwość, uśmiech i otwarte serce ks. Zbyszka dały się odczuć każdemu. Chorzy cieszyli się z widoku młodych ludzi, rozmów z nimi oraz z ofiarowanych im wiosennych kwiatów: hiacyntów i żonkili, jak również z soczystych jabłek i mandarynek.
Wolontariusze „na szóstkę” zabrali ze sobą z pewnością coś więcej niż ofiarowali chorym. Ich posługa była bezcenna. Dziękujemy im za to!