Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

Bank Pekao S.A. Opole
50 1240 5178 1111 0010 3728 8021

Linki

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Aktualna liczba gości online: 1

Dzisiaj jest: 27.01.2021r.

Rusza najbardziej popularna kościelna akcja pomocy.

XXI Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom przypada w roku jubileuszowym, w którym Caritas Diecezji Opolskiej obchodzi 25. lecie swojej działalności. Opolska Caritas uczestnicy w Wigilijnym Dziele od samego początku. Cieszy nas świadomość, że pomimo upływającego czasu i sytuacji demograficznej jaka panuje w naszej diecezji, ilość rozprowadzanych świec utrzymuje się na stałym poziomie i przekracza 80 tysięcy.

Zapewne składają się na to wymowa duchowa i przesłanie religijne wigilijnej świecy, powściągliwa promocja i kampania reklamowa Dzieła, zaufanie wiernych do instytucji i wolontariuszy Caritas, a także autorytet duszpasterzy oraz pośrednictwo parafii.
Środki pozyskane z Wigilijnego Dzieła zostaną przeznaczone w części na organizację wypoczynku letniego dla dzieci z ubogich rodzin, a w drugiej części na dofinansowanie projektów dla dzieci organizowanych przez Parafialne Zespoły Caritas. Regulamin przyznawania dotacji i sposób ich rozliczenia zostanie podany do wiadomości Parafialnych Zespołów Caritas i umieszczony na stronach www.caritas.diecezja.opole.pl w marcu 2015 roku.
Caritas Diecezji Opolskiej przygotowała 18 tysięcy dużych świec oraz 63 tysiące małych. Nabywając świece wierni składają ofiary w wysokości 12 zł. za dużą i 5 zł. za małą. Kwota 50 groszy z każdej świecy pozostaje do dyspozycji Parafialnego Zespołu Caritas i zostanie wykorzystana na pomoc dzieciom świadczoną w parafiach. 10 gr. z każdej świecy trafi do dzieci w najuboższych krajach świata za pośrednictwem Caritas Polskiej.
Zachęcamy wszystkich do nabywania wigilijnych świec i korzystania z okazji do dobroczynności. W ubiegłym roku z Wigilijnego Dzieła sfinansowano wypoczynek wakacyjny dla 336 dzieci.

Ks. dr Arnold Drechsler
Dyr. Caritas Diecezji Opolskiej