Aby wyświetlić tę stronę, musisz zainstalować Flash Player 9+.!

Pobierz Adobe Flash Player

Bank Pekao S.A. Opole
50 1240 5178 1111 0010 3728 8021

Linki

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Aktualna liczba gości online: 1

Dzisiaj jest: 17.09.2019r.

Aktualności

1% na Centrum Rehabilitacji dla Dzieci

Drodzy Wolontariusze, Pracownicy i Przyjaciele Caritas Diecezji Opolskiej,
rozpoczął się okres zeznań podatkowych i możliwość przekazywania 1% na organizacje pożytku publicznego. Prosimy Was o przekazanie swojego 1% podatku na działalność „Caritas Diecezji Opolskiej Organizacja Pożytku Publicznego”. Od pięciu lat liczba podatników przekazujących 1% podatku na Caritas, wynosi około 4 tysiące osób.
Wzorem ubiegłych lat przygotowaliśmy 30 tysięcy ulotek z nr KRS, krótkim opisem i sprawozdaniem z naszej działalności. W tym roku podatnicy mogą dodatkowo skorzystać z darmowego programu do rozliczenia pitów on-line: https://www.eopp.pl/pit/caritasdiecezjiopolskiej lub https://www.e-pity.pl/online/e-pity2012/opp.php?flash=1&KRS=0000290982.
W 2013 r. Caritas Diecezji Opolskiej OPP przeznaczy 1% na działalność Centrum Rehabilitacji dla Dzieci. Caritas prowadzi placówkę od września 1996 roku. Co roku obejmuje ona rehabilitacją pół tysiąca dzieci. Chociaż Centrum ma podpisany kontrakt z NFZ, jego działalność wspierana jest stale z pieniędzy wiernych m.in. z jałmużny wielkopostnej i darowizn Caritas.
Aby jak najwięcej pieniędzy z 1% podatku przeznaczyć na pomoc potrzebującym, Caritas Diece-zji Opolskiej rezygnuje z wykupu czasu antenowego lub miejsca na bilbordach i w czasopismach. W zakresie reklamy liczymy tylko na życzliwość naszych wolontariuszy, pracowników i przyjaciół.
Za promocję działalności Caritas i przekazany 1% podatku dziękujemy.

Ks. dr Arnold Drechsler
Dyr. Caritas Diecezji Opolskiej

 

Nie tracąc, pomagasz innym

 

 

IV Koncert Charytatywny na rzecz naszego Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach

Szkolne Koło Caritas Diecezji Opolskiej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3 w Dębskiej Kuźni serdecznie zaprasza na IV Koncert Charytatywny na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach. Szczegóły w zaproszeniu.

Jedną z atrakcji koncertu będzie m.in. licytacja koszulki Jakuba Błaszczykowskiego.

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość prelicytacji koszulki tj. telefonicznego ubiegania się o jej zdobycie pod nr telefonu: 600478467. Cena wywoławcza: 500,00 zł. (słownie: pięćset złotych).

Cena na dzień 08.02.2013 r.: 1000,00 zł.


opr. Agnieszka Rosół opiekun Szkolnego Koła Caritas

Więcej informacji o licytacji koszulki

 

1% już pomaga

Caritas Diecezji Opolskiej Organizacja Pożytku Publicznego dziękuje wiernym, którzy w ramach odpisu 1% podatku dochodowego za rok 2011 przekazali jej 142.769 złotych. Zgodnie z zapowiedzią pieniądze trafiły na konto hospicjum w Starych Siołkowicach. W przyszłym roku placówka obchodzić będzie X-lecie istnienia.

W tym czasie przebywało w niej 2015 pacjentów, z których 1618 zmarło (stan na 13.08.2012 r.). Poziom finansowania świadczeń paliatywnych przez Narodowy Fundusz Zdrowia powoduje, że hospicjum zadłużone jest na kwotę 141 tys. złotych (stan na 13.08.2012r.). Caritas przeznacza 97% wpłat z 1% podatku na zakup sprzętu dla swoich placówek medycznych głównie Stacji Opieki, ośrodków rehabilitacyjnych i paliatywnych. 3% wpłat pochłaniają koszty administracyjne (druk ulotek, koszt wynagrodzeń, opłaty bankowe). Z leczniczych placówek Caritas Diecezji Opolskiej korzysta rocznie ok. 55 tys. pacjentów.

opr. ks. dr Arnold Drechsler
dyr. Caritas Diecezji Opolskiej

 

Spotkanie integracyjne w Warsztatach Terapii Zajęciowej

W dniu 06.06.2012 r. w Warsztatach Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Opolskiej w Starych Siołkowicach przy Centrum Opieki Paliatywnej odbyło się spotkanie integracyjne, w którym oprócz gospodarzy, brały udział dzieci z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego w Chróścicach i Publicznego Przedszkola w Starych Siołkowicach. Uczestnicy Warsztatów wystawili przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, natomiast goście z Chróścic bajkę pt. „Jaś i Małgosia”. Dzieci z Siołkowic zaśpiewały kilka piosenek miedzy innymi hymn Euro 2012 „Koko Koko Euro spoko”. Wszyscy dobrze się bawili.

opracował: Wojciech Gerlach

 

Podziękowanie

Hospicjum Stacjonarne w Starych Siołkowicach składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom za przekazanie daru serca tj. 3.201 zł., z koncertu charytatywnego. Doceniamy w pełni Państwa wrażliwość i wielkoduszność, pragniemy wyrazić naszą serdeczną wdzięczność – Dyrekcji oraz wszystkim organizatorom tej uroczystości, zgromadzonych przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Dębskiej Kuźni.


Bez ludzkiej hojności nie udałoby się zrobić tak dużo dla chorych w naszym Hospicjum. Dzięki Państwa pomocy możemy wspólnie przywrócić nadzieję ludziom chorym i ich rodzinom.


Opieka hospicyjna nie jest porażką medycyny, nie jest też sukcesem medycyny, jest raczej przejawem pokory wobec życia i wyrazem szacunku wobec każdego jego etapu. Sukcesem opieki paliatywnej jest na pewno uczynienie terminalnego etapu życia chorego – wartościowym.

Opieka hospicyjna wsparta profesjonalnie przez: pielęgniarki, lekarzy, rehabilitantów, psychologów, kapelana oraz wolontariuszy przepełniona empatią ze strony wszystkich tych, którzy sprawują tę opiekę ma doprowadzić do bardziej świadomego i dojrzałego odchodzenia.

Z całego serca dziękujemy wszystkim za wsparcie duchowe oraz materialne naszego Hospicjum.

Z podziękowaniem i szacunkiem
kierownik Grzegorz Węsiora z całym zespołem Hospicjum w Starych Siołkowicach

 

Więcej zdjęć w galerii.

 

Zapraszamy również do przeczytania artykułu dot. koncertu na stronie internetowej Urzędu Gminy Chrząstowice. Kliknij, aby przeczytać.

 

O nas w prasie

 
Więcej artykułów…